Klasické tradiční hry

Svatební kvíz (zvedání bot)


Nevěsta a ženich si sednou na židle doprostřed tanečního parketu – zády k sobě. Oba si sundají boty a každý si vezme do jedné ruky svou botu a do druhé partnera(ky). Svatební moderátor (svědci nebo DJ) klade postupně otázky a novomanželé ve stejnou chvíli zvedají botu jako odpověď (nevěsty bota = nevěsta, ženicha bota = ženich :)). Některé páry se v průběhu večera převlékají do pohodlnějšího oblečení.

Doporučuji tuto hru hrát ještě před převlékáním. Zažil jsem již svatbu, kde tomu tak nebylo a zvedání pánské obnošené tenisky tuto hru trochu degraduje (případně by boty k obleku z obřadu měly být někde v dosahu). Jako takový zlepšovák lze novomanžele odměnit za každou shodnou odpověď. Odměny mohou být jakékoliv, osobně mi přišel nejvtipnější poukaz na nějakou činnost od svatebních hostů (např.: uvaření nedělního oběda od tchána, masáž od tchyně, nebo třeba striptýz od svědků…)

Svatební tombola


Vytiskněte seznam výher a nalákejte svatebčany, aby zakoupili los, pokud máte na svatbě více dětí, vytvořte zvlášť tombolu i pro děti (lízátka, bonbóny, čokoládky). Lístky do tomboly prodávejte pouze za symbolickou nebo dobrovolnou cenu (vyberete tak víc peněz).

Tombola se vyhlašuje většinou po večeři. Pro větší efekt vyhlašujte většinou jen lákavou část pro svatebčany, jaký význam, ale věci opravdu mají, si nechte až jako překvapení, když si jdou svatebčané výhru vyzvednout – každopádně je dobré to při předávání říct, o jakou výhru se skutečně jedná. Vtipná svatební tombola je sice už možná mnohými známá a okoukaná. Vždy lze ale vybrat výhry, které okoukané nejsou a pobaví i ty hosty, kteří tombolu zažili už nesčetněkrát. Vtipná svatební tombola je vždy tak vtipná, jak vtipný je moderátor. Je to velmi důležité, umět „to prodat“.

Svatební seznam výher je ZDE

svatební kočár hra
Zdroj : Zde

Svatební kočár

Zábavná populární hra. Pije se zde většinou hodně alkoholu a proto tuto hru většinou doporučuji hrát v pozdějších hodinách.

Rád celou hru odmoderuji. 

Návod jak se hra hraje najdete ZDE