fbpx

Dj Habis – Dj a Moderátor

Svatební hry

Svatební kvíz (zvedání bot)


Nevěsta a ženich si sednou na židle doprostřed tanečního parketu – zády k sobě. Oba si sundají boty a každý si vezme do jedné ruky svou botu a do druhé partnera(ky). Svatební moderátor (svědci nebo DJ) klade postupně otázky a novomanželé ve stejnou chvíli zvedají botu jako odpověď (nevěsty bota = nevěsta, ženicha bota = ženich :)). Některé páry se v průběhu večera převlékají do pohodlnějšího oblečení.

Doporučuji tuto hru hrát ještě před převlékáním. Zažil jsem již svatbu, kde tomu tak nebylo a zvedání pánské obnošené tenisky tuto hru trochu degraduje (případně by boty k obleku z obřadu měly být někde v dosahu). Jako takový zlepšovák lze novomanžele odměnit za každou shodnou odpověď. Odměny mohou být jakékoliv, osobně mi přišel nejvtipnější poukaz na nějakou činnost od svatebních hostů (např.: uvaření nedělního oběda od tchána, masáž od tchyně, nebo třeba striptýz od svědků…)

Otázky najdete ZDE

Kvíz pro hosty

Zjistěte, jak dobře vás znají přátelé a rodina prostřednictvím této svatební hry, kterou si svatebčané zkrátí dlouhou chvíli.

Tahle svatební hra prověří, co vše o vás svatební hosté vědí. Vyplní s ní čas například při čekání na dort a kávičku nebo při focení novomanželů.

Základem je sada libovolného počtu otázek týkajících se novomanželů. Možnosti, jak hru pojmout jsou tři:

Kartičky si novomanželé posbírají na památku – otázky vytiskni na papír a umísti na stoleček spolu s tužkami a informacemi, o co jde. Po vyplnění vám svatebčané kartičky vrátí zpět na místo a vy se pak můžete doma v klidu pobavit nad odpověďmi. Jestli je necháš anonymní nebo přidáš políčko pro uvedení jména, je už na tobě.
Hosté se tak nedozví správné odpovědi a spoléhají jen na svou paměť, ale vám zůstane pěkná památka.

Vyhlášení správných odpovědí s odměnou – vytištěné kartičky polož na stoleček s tužkami nebo rozdej mezi svatebčany spolu s informacemi. Kartičky vám vracet nebudou, ale správné odpovědi jim vyhlásí v určitý čas, např. po večeři, svědek. Za každou správnou odpověď získají 1 bod a ten, kdo bude mít plný nebo nejvyšší počet bodů získá sladkou (slanou, tekutou) odměnu.

Otázky najdete ZDE

Rok s novomanželi

Zábava po obědě vázne a chcete to trochu rozjet? Ideální na začátek je právě hra „Rok s novomanželi“ … navíc k tomu získáte příležitost v následujícím roce k setkání s Vašimi přáteli ze svatby.

JAK TO PROBÍHÁ?

1) Na tuto hru je vhodné se předem připravit a doma vytisknout 12 výherních poukazů. Pokud na to nemáte čas, nebo se Vám nechce, postačí seznam 12 výher a během hry k nim zapsat jména výherců.
2) Novomanželé si vyberou 12 soutěžících (ideálně 6 pánů a 6 dam) a ty postaví na taneční parket (nebo někam) vedle sebe do řady.
3) Teď to důležité: Novomanželé (nebo moderátor) zadají úkol, který musí všichni co nejdříve splnit. Ten, kdo splní úkol jako poslední vypadává ze hry a „vyhrává“ poukaz (vylosuje si). Nyní se pokračuje dál, pouze je o 1 soutěžícího méně. Poslední opět získá poukaz.
4) Vyhraný poukaz vždy ihned vyndat z obálky a přečíst výhru – výhra je nějaká činnost, která je na poukazu uvedena a tu musí výherce v uvedeném měsíci pro novomanžele udělat.
5) Jakmile zůstane poslední soutěžící – vítěz! a poslední kupón, po otevření zjistí, co udělají v kterém měsíci novomanžele pro tohoto výherce 🙂

Rok s novomanželi – úkoly do hry

 1. Získat cizí kravatu/motýlka
 2. Donést cizí ponožku a navléknout si ji
 3. Získat cizí botu
 4. Udělat selfie s novomanžely 
 5. Donést něco žlutého
 6. Donést klíčky od auta
 7. Přineste tel. číslo maminky nevěsty na papírku
 8. Sehnat deseti/dvacetikoronu, která propadne novomanželům
 9. Nafouknout balonek až do prasknutí
 10. Přinést cizí hodinky
 11. Přineste někoho z personálu a sedněte si s ním na židli
 12. Duel v exování piva

Svatební tombola


Vytiskněte seznam výher a nalákejte svatebčany, aby zakoupili los, pokud máte na svatbě více dětí, vytvořte zvlášť tombolu i pro děti (lízátka, bonbóny, čokoládky). Lístky do tomboly prodávejte pouze za symbolickou nebo dobrovolnou cenu (vyberete tak víc peněz).

Tombola se vyhlašuje většinou po večeři. Pro větší efekt vyhlašujte většinou jen lákavou část pro svatebčany, jaký význam, ale věci opravdu mají, si nechte až jako překvapení, když si jdou svatebčané výhru vyzvednout – každopádně je dobré to při předávání říct, o jakou výhru se skutečně jedná. Vtipná svatební tombola je sice už možná mnohými známá a okoukaná. Vždy lze ale vybrat výhry, které okoukané nejsou a pobaví i ty hosty, kteří tombolu zažili už nesčetněkrát. Vtipná svatební tombola je vždy tak vtipná, jak vtipný je moderátor. Je to velmi důležité, umět „to prodat“.

Svatební seznam výher je ZDE