Svatební hry

Určitě si přejete neokoukané, originální, vtipné svatební hry nebo prostě, aby se Vaši hosté bavili.
Připravil jsem pro Vás hry, kde jsem se snažil zkombinovat, aby hry neboli aktivity byli zábavné, vtipné zároveň i seznamovací, protože je důležité aby se rodiny a přátelé seznámili, jelikož jsem si jist že to prospěje celému svatebnímu dni. Níže najdete hry. Pokud si nevíte rady můžete mi napsat nebo zavolat.
Skvělé hry také najdete na portále BeremeSe

Svatební kvíz neboli zvedání bot

Pokud bych měli doporučit jednu svatební hru, tak to bude svatební kvíz novomanželů. Hra je velmi jednoduchá na přípravu a svatební hosté vás i váš vztah můžou zase o trochu lépe poznat. Princip kvízu je snadný. Oba novomanželé se posadí zády k sobě a každý si vezme jednu botu nevěsty  a jednu ženicha. Dopředu zvolený moderátor, třeba svědek, se ptá novomanželů na otázky. Ti zvedají buď svou, nebo botu toho druhého jako odpověď.  Několik otázek, které by ve svatebním kvízu neměly chybět, jsem pro vás sepsal níže. 

Příklady otázek do svatebního kvízu zde

Zdroj: svatba.wtf
svatebni kviz

Rok s novomanželi

Svatební hra 12 měsíců neboli rok s novomanželi je vtipná hra, kterou doporučujeme hrát hned zpočátku svatebních her. Účastníci se totiž u ní trochu zaběhají a je potřeba, aby byli při všech smyslech. Pravidla jsou jednoduchá, 13 dobrovolníků postupně plní 12 úkolů a v každém kole vypadává jeden, na kterého nezbyde židle.

Ti, kteří vypadnou, dostanou od novomanželů úkoly, které musí splnit v průběhu následujícího roku (například pozvat novomanžele do kina nebo na večeři). Vítěze naopak za odměnu někam pozvou novomanželé.

Pivní štafeta

Velmi zábavná hra na svatbu – štafeta v pití alko i nealko nápojů. Doporučuji hrát v pozdním odpoledni.

Připravíme si:

2 stejné „sady“ různých nápojů ve stejných nebo různých objemech, Různé nápoje, vyberte si a řekněte personálu ať vše dopředu připraví. Počet podle soutěžících, např. 2x 10 nápojů
2 stejně početná družstva (např. 2×10 osob) – tým NEVĚSTY vs. tým ŽENICHA (nebo ženy/muži, dospělí/senioři, pražáci/moraváci.
2 stolečky, na které umístíme sady nápojů
startovní čáry v přiměřené vzdálenosti.

Moderátor vysvětlí princip:

Dvě družstva v zástupu, první (nebo poslední) může být nevěsta a ženich
První soutěžící vybíhají ve stejný čas na povel moderátora
Doběhnou ke stolečku, chopí se libovolné skleničky a vypije celý její obsah
Ihned po dopití běží zpět na konec řady svého družstva a současně (při průběhu startovní čárou) vybíhá následující soutěžící
Vyhrává to družstvo, které jako první vypilo všechny nápoje ze svého stolečku

Svatební tombola

Svatební hra na tombolu je perfektní způsob, jak pobavit hosty a zároveň vybrat i nějaké ty peníze. Můžete dát dopředu hostům vědět, aby vám nedávali všechny peníze do svatebního daru a nějakou částku si schovali do tomboly. Poté vyberte několik cen a vtipně je pojmenujte – opět zde platí, že méně je více, a tak vyberte ze seznamu jen pár cen, ať tombola netrvá tři hodiny.

Svatební bimgo

Pokud plánujete svatbu s velkým počtem hostů, pravděpodobně se všichni navzájem nebudou znát. Skvělý způsob, jak prolomit ledy a motivovat hosty, aby se všichni seznámili,  je právě svatební bingo. Stačí vytvořit bingo kartičku pro každého hosta, na které budou různé vlastnosti a každý host pak musí najít další hosty právě s těmito vlastnostmi. První, kdo dokončí řadu nebo sloupec, je vítěz.

Svatební bingo
kviz_znas_novomanzele

Svatební kvíz pro hosty

Pokud chcete zabavit všechny hosty je ideální způsob vytvořit svatební kvíz pro hosty. Otázky si vytvoříte společně semnou. Mám vytvořenou šablonu, kterou si upravíte dle svého. Na konci kvízu vyhodnotíme kvíz a společně vyhlásíme nejlepší hosty, kteří mohou být odměněni darem. Skvělý způsob jak vtipně poznají více novomanželé.

pití piva s dlouhým brčkem

Pivní závod

Jednoduchá a velmi zábavná hra.

Připraví se dlouhá brčka a rozdají se účastníkům hry. Moderátor vysvětlí princip hry a natočí se půllitry piva. Nejrychlejší vyhrává cenu, kterou dopředu určí novomanželé.